Az adattitkosítás

A Kaspersky Endpoint Security lehetővé teszi a helyi és a cserélhető meghajtókon tárolt fájlok és mappák, valamint a teljes cserélhető meghajtók és merevlemezek titkosítását. Az adattitkosítás minimálisra csökkenti az információk olyan kiszivárgásainak kockázatát, amelyek hordozható számítógép, cserélhető meghajtó vagy merevlemez elvesztésekor vagy ellopásakor, illetve az adatok illetéktelen felhasználók vagy alkalmazások által történő elérésekor áll fenn.

Ha a licenc lejárt, az alkalmazás nem titkosít új adatokat, a régebben titkosított adatok pedig titkosítva, használható állapotban maradnak. Ekkor az új adatok titkosításához a programot olyan új licenccel kell aktiválni, amely lehetővé teszi a titkosítás használatát.

Ha a licenc lejárt, a Végfelhasználói licencszerződést megszegte, illetve a kulcs, a Kaspersky Endpoint Security vagy a titkosítási összetevők törlésre kerültek, akkor a korábban titkosított fájlok titkosított állapota nem garantálható. Ennek az az oka, hogy egyes alkalmazások – például a Microsoft Office Word – szerkesztés közben a fájlokból ideiglenes másolatokat készítenek. Az eredeti fájl mentésekor az ideiglenes másolat felváltja az eredeti fájlt. Emiatt az olyan számítógépen, amelyen nincs vagy nem érhető el titkosítási funkció, a fájl titkosítás nélkül marad.

A Kaspersky Endpoint Security az alábbi fő adatvédelmi funkciókkal rendelkezik:

A merevlemezeket és cserélhető meghajtókat titkosíthatja a Csak a használt lemezterület titkosítása funkció segítségével. E funkció csak új, korábban nem használt eszközök esetén javasolt. Ha már használatban lévő eszközön alkalmaz titkosítást, akkor javasolt az egész eszközt titkosítani. Ez gondoskodik az összes adat védelméről – azokról is, amelyeket már letörölt, de még visszakereshető információkat tartalmaznak.

A titkosítás megkezdése előtt a Kaspersky Endpoint Security beszerzi a fájlrendszer szektorainak térképét. A titkosítás első hullámába a titkosítás indításának pillanatában fájlok által elfoglalt szektorok tartoznak. A titkosítás második hullámába azok a szektorok tartoznak, amelyekben a titkosítás megkezdését követően történt írás. A titkosítás befejeztét követően az összes, adatokat tartalmazó szektor titkosított állapotban van.

Ha a titkosítás végeztével a felhasználó töröl egy fájlt, a törölt fájlt tároló szektorok a fájlrendszer szintjén új adatok tárolására felhasználhatók lesznek, de titkosítva maradnak. Ily módon az új eszközökön új fájlok írásával párhuzamosan egy idő elteltével minden szektor titkosítva lesz, ha a számítógépen be van kapcsolva a szokásos titkosítás a Csak a használt lemezterület titkosítása funkcióval.

A fájlok visszafejtéséhez szükséges adatokat a számítógépet a titkosítás folyamán felügyelő Kaspersky Security Center Adminisztrációs kiszolgáló biztosítja. Ha a titkosított fájlokat tartalmazó számítógépet valamilyen okból más Adminisztrációs kiszolgáló felügyelte, és a titkosított fájlhoz egyszer sem fértek hozzá, akkor az alábbi módok egyikének segítségével lehet hozzáférést szerezni:

Az alkalmazás titkosítás közben szervizfájlokat hoz létre. A merevlemez nem töredezett szabad területének nagyjából két-három százaléka szükséges ezek tárolásához. Ha a merevlemez nem töredezett szabad területe nem elegendő, akkor a titkosítás addig nem kezdődik el, amíg fel nem szabadul a kellő terület.

A Kaspersky Endpoint Security és a Kaspersky Anti-Virus for UEFI titkosítási funkciói közti kompatibilitás nem támogatott. Az olyan számítógépek merevlemezeinek titkosítása, amelyen telepítve van a Kaspersky Anti-Virus for UEFI, működésképtelenné teszi a Kaspersky Anti-Virus for UEFI alkalmazást.

Lásd még:

Hozzáférés titkosított fájlokhoz Kaspersky Security Center-kapcsolat nélkül

Hozzáférés szerzése titkosított eszközökhöz alkalmazás felhasználói felületén keresztül

Titkosított eszközökön lévő adatok helyreállítása a Visszaállító segédprogrammal

Oldal tetejére